niedziela, 11 września 2016

Szyjemy: piórnik

   Nareszcie nadszedł weekend, bo w szkole bardzo nas męczą. Pogoda też jest całkiem fajna. Ostanie dni były dość trudne, bo nie mogłam dogadać się z Royem, brakowało nam jakiegoś sukcesu, były tylko ciągłe porażki. Dzisiejszy dzień był inny.
   Tytuł posta mówi wszystko, dziś będziemy szyć piórnik, więc zabieram się do szycia. Zaczynamy!

Najpierw wykrój. Będziemy potrzebować ok 24 cm (doliczyłam 2 cm więcej) długości i 28 cm szerokości (z 2 cm zapasem) materiału zewnętrznego, usztywniacza i podszewki. Do tego zamek minimum 26 cm. I coś do szycia oczywiście.Będziemy potrzebować ok 24 cm (doliczyłam 2 cm więcej) długości i 28 cm szerokości (z 2 cm zapasem) materiału zewnętrznego, usztywniacza i podszewki. Do tego zamek minimum 26 cm. I coś do szycia oczywiście. Jeśli nie chcecie używać usztywniacza, to pomińcie ten element, nie jest potrzebny.


Krok 1
Kroimy materiał. Podszewce dodajemy około 1 cm do 3cm, wszędzie gdzie są 3cm, żeby później można było ją podwinąć. W wykroju nie ma dodakowego miejsca na szwy, ale nie musisz go dodawać, bo wszystko wychodzi dobrze, za to musisz szyć jak najbliżej brzegu, żeby nie było więcej niż 1 cm.

Krok 2
Kładziemy materiał zewnętrzny, a na niego usztywnienie i od teraz traktujemy to jak jedną całość. Doszywamy zamek do tych 26 cm, najpierw z jednej strony potem do drugiej. Robimy to tak aby szwy były ukryte, czyli zewnętrzną część zamka dokładamy do zewnętrznego materiału i zszywamy wzdłuż pinesek.


Krok 3
Teraz doszywamy zamek do drugiego 26 cm. Tak jak widać na poniższym obrazku. Zszywamy na górze. Ja pomogłam sobie i pospinałam resztę pinezkami.


Krok 4
Zamek już mamy. Łączymy nad miejscem zaznaczonym pinezkami (jak najbliżej brzegu), to samo robimy z drugiej strony.


Krok 5
Składamy materiał tak jak na obrazku i zszywamy wszystkie cztery strony.Krok 6
Następnie szyjemy podszewkę. Pomijając wszywanie zamka. Zostawiamy tylko małą przestrzeń między tymi miejscami w podszewce. Żeby to ładniej wyglądało podwijamy i obszywamy raz kawałki 6 cm. Inną opcją podszewki jest obszycie tych miejsc lamówką, najlepiej bawełnianą. Potem wkładamy wnętrze do piórnika i zszywamy to z zamkiem.


Gotowe
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Gdzie jestem?
youtube
twitter
intagram
google
pinterest
© All rights reserved Wilk Szary.